Velikost textu:   A    A    A

Oslavy Mezinárodního Dne Seniorů 2015

Konec září a začátek října je pro lounské seniory velice náročná a časově hektická doba.
První říjen je Mezinárodní den seniorů a již několik let je v podvědomí v mnoha organizací v celé republice.
Začalo to již 23. 9. setkáním seniorů s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem v ústeckém divadle, kde byly vyhodnoceny 2 seniorské soutěže: První Senior ART (KÚ cena hejtmana) a druhá o najaktivněší klub Ústeckého kraje KR RSČR (v loňském roce jsme ji získali my a tak jsme se nemohli zúčastnit). Naše členka Helga Kapuciánová získala v soutěži Senior ART krásné 4. místo. Večer zakončilo taneční představení "Někdo to rád...".
Den 30. 9. byl pro nás i naše město velice zajímavý a náročný. Začal již v dopoledních hodinách v našem klubu oficiálně a již od pondělí neoficiálně pro naše seniory, kteří vystupovali, pekli a pomáhali organizovat. Bylo to mezinárodní a mezigenerační setkání se seniory z Zethau (SRN) a oni si přivezli sebou i žáky z duchcovské školy na bezedu o 70. výročí skončení II. Světové války. Pozvané Lidické děti, které přežily, bohužel nepřijely (nemoc). Přesunu z našeho klubu do sálu "Na Zastávce" hosté využili na návštěvu chrámu Sv. Mikuláše.Zde se sešlo cca 300 návštěvníků a společná akce s Domovem pro seniory "U Pramene" se velice povedla. Naše pozvání přijali mimo německých přátel ještě seniorky z Vědomic, senioři z Prahy (asociace kuchařů a cukrářů ČR), Chomutova, Mostu a okolních obcí. Další spolupořadatel Odbor soc. věcí MěÚ to vše zabalil do balíčku hudby (Lounská 13) a v jejich přestávce zazněly písně v německém i českém jazyce které předvedl Zethauský sbor. Jako hosté mezi nás přišli starosta a místostarosta, vedoucí soc. odboru MěÚ, zástupce KÚ, předseda sociálnš zdravotního výboru, KR a celorepublikové RSČR, zástupce obce Opočno, sponzor DPS a mnoho dalších. Byla zde výstavka seniorských prací, které se neumístily v soutěži Senior ART. Jako tradičně náš program obohatilo vystoupení spec. MŠ Louny, Boubelky (klienti denního stacionáře), skupina Babí léto z Vědomic a taneční soubor našeho klubu.
Ve čtvrtek 1. 10. jelo 25 seniorů do divadla V Dlouhé v Praze, kde proběhla oslava MDS pod záštitou Konta Bariéry - Sensen. Zde po vyhlášení výsledků soutěže o nejaktivnějšího seniora a klub jsme si z 90 přihlášených klubů odnesli čestné uznání s malou finanční odměnou). Na závěr večera jsme shlédli divadelní představení "O líné babičce".
A už tu máme sobotu 3. 10. kdy náš recitační kroužek vystoupil na MDS v Mostě. Ve velkém tanečním a hudebním programu všech účinkujících zazněly verše našeho rodáka Jaroslava Vrchlického "Jarní romance" s velkým úspěchem. Mnoho seniorů s námi některé verše recitovali, pravděpodobně si je pamatovali ze školy.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ