Velikost textu:   A    A    A

Ohlédnutí za činností seniorů

Čas letí jako koně splašený, zpívá Waldemar Matuška a my to můžeme potvrdit. Nemáme čas myslet na problémy a bolesti, protože pořád se něco děje, kde jsme jako aktéři, nebo minimálně jako diváci. Svědčí o tom informace a fotografie.
Naše Vilma nás nenechá v nečinnosti a není ani čas o tom všem psát, protože je třeba i několik akcí za sebou v jednom týdnu. V dobrovolnické činnosti obdržela cenu "Křesadlo" z rukou herečky Táni Fischerové a za ochotnou pomoc nemocným, sami nemocné, poděkování z Výboru Dobré Vůle Olgy Havlové paní Jana Soferová a Alena Fritschová. Také na požádání sportovního klubu ELNA Počerady a sportovců v Lounech, kde je velmi zaintereresován náš pan starosta Radovan Šabata a další obyvatelé města pomáháme při běhu Memoriálu K. Raise, kde běžel i náměstek hejtmana KÚ pan Luboš Trojna spolu s primátorem města Most panem Paparagym. Také pomáháme na Evropském závodě handbiků.
Oslavy: Den matek ve spolupráci se speciální MŠ v Lounech, kdy nám děti předvedou, co je paní učitelky naučily a sami s nimi vystupují, pod vedením paní ředitelky Zdeny Neudertové. Senioři nestíli opodál ani při oslavách 700 let narození Karla IV, kdy nastudovali "Romanci o Karlu IV" od Jana Nerudy a moderní úsměvnou skeč o Karlu IV. Vystoupili spolu se žáky a učiteli ZUŠ Louny, za což patří velký dík paní ředitelce Jindřišce Riedlové, na Slavnostním koncertě ve Vrchlického divadle v Lounech. Také vystoupili recitací i tancem při 60. výročí od tradice "Slavnosti květů v Třebenicích". 
Nejen zábava, ale i věci vážné nám nejsou cizí. Svojí účastí jsme posílili pietní akt v Lidicích, kde se mělim možnost naši senioři potkat s představiteli naší republiky a o měsíc později i v Ležákách. Z Lidic jsme jeli na Karlštejn, kde svým lidským přístupem pan starosta i Městská policie nám povolili vjezd co nejblíže k hradu, aby senioři zdárně zvládli prohlídku. Vše je o lidech a patří jim velký dík. Také jsme absolvovali třídenní zájezd po památkách UNESCO (Olomouc, Kroměříž, Lednice) a zakončili ve Vídni. Další zájezd vedl do Litomyšle k našemu B. Smetanovi a po cestě jsme navštívili lázně Poděbrady. 
Také jsme mezi sebou přivítali přátel, seniory z partnerského města Zschopau s jejich ředitelkou Birgit Demmler, která zde byla po druhé v krátké době, neboť na Evropské konferenci cestovního ruchu - Dolní Poohří - měla prezentaci o naší 13 leté spolupráci. Díky tomuto dlouhému přátelství se mohlo Dolní Poohří prezentovat na této akci. Návštěvu jsme našim německým přátelům oplatili účastí na "Střeleckých oslavách" a účastí v průvodu v Zschopau.
Také mezi nás zavítala známá herečka ze seriálu Ulice paní Ilona Svobodová. Také jsme sportovali na Sportovních hrách SENSENu v Praze. Podnikli jsme poznávací výlet lodí na zámek Pilnitz u Drážďan, na který jsme dostali příspěvek od Krajské rady seniorů, za což děkujeme. Závěr tohoto období bylo Letní lounské vábení, kde naši senioři i příchozí soutěžili ve sportovních disciplínách.
Na zájezdy jsme dostali finanční příspěvek od Komise sociálně bytové města Louny. Bez jmenovaných příspěvků by naši senioři nemohli žít aktivním životem, protože v naší oblasti jsou nízké důchody. 
Plány do konce roku: Účast na akcích Krajské rady seniorů, naši členové se zúčastnili soutěže senior ART, vyhlášené hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem, jsme přihlášeni do celorepublikové soutěže "Senzačních seniorů". V září jedeme na zaslouženou společnou dovolenou do Zdíkova na Šumavě. V listopadu připravujeme "Bowlingový turnaj" a pak je Advent a zase další rok s dalšími aktivitami.
Vilma Svobodová - manažerka a předseda

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ