Velikost textu:   A    A    A

První jarní výlet

Senioři z lounského klubu si vyjeli na jednodenní výlet
První zastávkou bylo poutní místo na Svaté hoře u Příbrami, která je od r. 2005 oivýšena na baziliku. Její interiér zdobí nový oltář a nové chórové varhany. Celý objekt byl volně přístupný, včetně kaplí, přestože v areálu probíhaly rozsáhlé opravy. Poutní místo Svatá hora je barokní architektonický skvost, který v nás zanechal vzpomínku na kterou se nezapomíná.
Druhá zastávka byla v hornickém muzeu na dole Anna v Březových horách, odkud jsme jeli do podzemí důlním vláčkem do expozice umístěné v provozních objektech. Zde jsme poznali minulost horníků, permoníků i parních, těžebních strojů.
Poslední zastávkou byl zámek v Mníšku pod Brdy, který spravuje Národní památkový ústav. Viděli jsme, jak bydlela šlechta za I. republiky i soukrpmé pokoje posledních majitelů Kastových na počátku 20. století.
Završení výletu se uskutečnilo v cukrářství a pekařství p. Jarolímka, kde jsme poseděli u kávy a zákusků jeho vlastní výroby.
Spokojeni a obohaceni o nové dojmy a poznatky jsme se vrátili s p. řidičem autobusu Pavlem Mrňákem domů, který se postaral o naši bezpečnou jízdu.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ