Velikost textu:   A    A    A

A léta běží vážení

Lounský senior klub Pomoc bližnímu z.s. již má občanku. Dne 1.4.2018 mu bylo 15 roků.
Oslava proběhla ve Vrchlického divadle dne 4.4.2018 za velké účasti vzácných hostů:  SENSEN Praha ,Život 90 Praha , zástupce KÚ , místostarosta Města Louny, Mgr. J.Čermák, Sdružení žen KDU-ČSL z Děčína, senioři ze Žatce, Zschopau,KDU-ČSL a mnoho dalších. Program byl velmi výstižný průřez generacemi od dětí ze spec. MŠ Louny, přes vystoupení žáků ZUŠ Louny a připomenutí 100.výročí vzniku naší republiky - zhostily se tohoto vystoupení seniorky našeho klubu. Foto z akce najdete na Rajčeti. Součástí oslav bylo ocenění dobrovolníků, kteří pomáhají seniorům a handicapovým občanům  cenou „Lounské Granátové Srdce“. Oceněných bylo 7: T.Chaloupek, J. Červenáková,K.Sláma,J.Soferová,B.Demmler,P.Verner a V.Svobodová. Rádi bychom v tomto poděkování občanům pokračovali. Nezapomněli jsme připomenout nedožité 85.narozeniny Olgy Havlové. Škoda, že nevyšlo spolu s Výborem dobré vůle zasadit strom. Přesto náš klub spolu s Městským úřadem zasadily magnolii v parku TGM k výročí založení klubu a na paní Olgu jsme vzpomněli. Opět foto na Rajčeti Senioři vydali Almanach k tomuto výročí za finanční podpory kulturní komise Města Louny , je možné si ho zakoupit v Info centru Louny.
Na cenu LGS bylo nominováno 11 osob a ti obdrželi také poděkování a všichni senioři, kteří pomáhali dobrovolně celé roky. Dále byl zájezd na Kokořín a Mělník, přátelský turnaj v bowlingu se seniory Staré Gardy kuchařů a cukrářů ČR z Prahy. Završení všech aktivních aktivit k oslavám byla pomoc  ASK Počerady při Memoriálu K.Raise. Všechnu dokumentaci najdete na Rajčeti.
Senioři se aktivně podílí na dění v našem městě i okolí a žijí svůj plnohodnotný život. Je zde i skupina těch, kteří jen přežívají, ale to je rozhodnutí, každého z nich. Mají možnost  ve všech možných aktivitách se účastnit i prezentovat. Dokumenty za 15 roků  můžete shlédnout na výstavě ve foaé Vrchlického divadla  Louny.
Tak vidíte, léta běží jako koně splašení a  senioři  nebuďte smutní,  žijte život plný nadšení i přes všechny životní problémy! 

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ